Разлика помеѓу преработките на „Франсиско Гоја“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-скулптор +вајар)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-скулптор +вајар))
| resting_place_coordinates = {{Coord|40.42536|-3.72560|region:es}}
| nationality = Шпанец
| field = сликање, цртање, скулпторствовајарство,
| training = José Luzán
| движење = [[Романтизам]]