Разлика помеѓу преработките на „Пипер“

Додадени 118 бајти ,  пред 3 години
Ознака: Изворно уредување 2017
File:Пиперки на тераса.jpg|Пиперки на тераса во с.[[Љубојно]]
File:Пиперки.jpg|Пиперки во с.[[Љубојно]]
File:Агроекспедиција Тиквешија 04.jpg|Пиперки од сортата „ајварка“
</gallery>
</center>