Разлика помеѓу преработките на „Скијање“

Додаден 41 бајт ,  пред 3 години
с
додадена Категорија:Скијање користејќи го HotCat
(Нова)
 
с (додадена Категорија:Скијање користејќи го HotCat)
==Историја==
Скијањето има историја од скоро пет милениума.Сепак современото скиање се создало во Скандинавија, но се смета дека пред 100 века се вежбала во денешна Кина, според стари цртежи.
 
[[Категорија:Скијање]]