Разлика помеѓу преработките на „Национална арена „Тоше Проески““

== Галерија ==
<center>
<gallery mode=packed heights=100px110px>
File:FCRabotnicki-Crusaders2009.JPG|Квалификациски меч во [[Лига Европа|УЕФА Европа лигата]]
File:National Arena Skopje.jpg| Поглед однадвор
File:UEFA Super Cup 2017 - Skopje, Macedonia 02.jpg|Церемонијата пред натпреварот на [[УЕФА Супер Куп 2017]] во [[Скопје]]
File:UEFA_Super_Cup_2017_-_Skopje,_Macedonia_10.jpg|Роналдо изведува слободен удар на Филип Втори Арената на [[УЕФА Супер Куп 2017]] во [[Скопје]]
File:Philip II Arena-Skopje.jpg|Поглед на Филип Втори Арената]]
</gallery>
</center>
13.190

уредувања