Разлика помеѓу преработките на „Серта“

Одземени 22 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Серта''' или '''Конечка Планина''' — средновисока македонска планина која штокојашто се наоѓа во југоисточниот дел на [[Македонија]], а се издига помеѓу долините на [[Вардар]] и [[Крива Лакавица]] во [[Радовишко]].
 
==Протегање и природни одлики==