Лазо Каровски: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-Втората Светска војна +Втората светска војна)
[непроверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-Втората Светска војна +Втората светска војна))
* ''Митко шета со ракета''
 
Во спомен на дванаесетте младинци од [[Ваташа]] убиени од [[Бугари]]те во [[Втора Светска војна|Втората Светскасветска војна]], ја напиша поемата: ''[[Крвава Балада]]''.
 
Од неговото творештво за возрасни се издвојуваат следните збирки [[поезија]]: