Разлика помеѓу преработките на „Дар ес Салам“

Додадени 74 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
===Темеке===
Темеке е индустриско подрачје, каде се сместени производни капацитети од леката[[лесна индустрија|лесната]] и [[тешка индустрија|тешката индустрија]]. Тука е и товарното пристаниште. Поради ова, се смета дека Темеке има најголема концентрација на сиромашни граѓани. Во овој вилает живеат и пристанишните чиовници, полициски службеници и воени офицери. Темеке ги содржи следниве населби:
 
*Курасини