Разлика помеѓу преработките на „Пиштол“

Додаден 331 бајт ,  пред 3 години
* „Пиштол за Педи Гарсија“ (''A Pistol for Paddy Garcia'') - песна на ирската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Поугс]]“ (''The Pogues'') од 1985 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=otP9K0YzOts&index=7&list=PL68D998D2C9FC89B8 YouTube, 07 A Pistol for Paddy Garcia by The Pogues (пристапено на 22.8.2017)]</ref>
* „Пиштол што чади“ (''Smoking Gun'') - песна на американскиот [[блуз]]-музичар [[Роберт Креј]] (''Robert Crey'') од 1986 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=2gQEDwjhaDE&list=PL8a8cutYP7fo8cY4X3JGmj44C6tUawR8Z YouTube, Robert Cray - Smoking Gun (пристапено на 24.6.2017)]</ref>
* „Сонце, пиштол, бегај“ (''Sun, Gun, Run'') - песна на американската група „[[Бордомс]]“ (''Boredoms'') од 1990 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=Gc-8Q5sjayI YouTube, Soul Discharge '99 (full album) - Boredoms (пристапено на 11.9.2017)]</ref>
 
== Наводи ==