Источен часовен појас: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Во [[Канада]], следниве [[Административна поделба на Канада|покраини и територии]] се делумно под источниот појас:
* {{знаме|Онтарио}} (без областите западно од [[Тандер Беј]], но со [[Атикокан]])
* {{знаме|Квебек}} (без западниот брег Кот Ноар и Маделенските островиОстрови)
* {{знаме|Нунавут}}, источно-централен дел (вклучувајќи и дел од полуостровот [[Мелвил (полуостров)|Мелвил]] и поголемиот дел од островите [[Елсмир]] и [[Бафинова Земја]])