Источен часовен појас: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
=== Јужна Америка ===
Во [[Јужна Америка]] овој часовен појас е застапен во:
* [[{{знаме|Колумбија]]}}
* [[{{знаме|Еквадор]]}} (освен [[Галапагос]])
* [[{{знаме|Перу]]}}
* Деловиделови од [[{{знаме|Бразил]]}}:
** сојузната дражва [[{{знаме|Акре]]}}
** [[{{знаме|Амазон (сојузна држава во Бразил)|Амазон]]}} - југозападен региондел на Бразил.
 
[[Категорија:Часовни појаси]]
 
[[de:Zeitzone#UTC-5 bis UTC-4]]
[[fi:EDT]]