Шуша (округ): Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
'''Шуша''' ({{lang-az|Şuşa}}) — административен округ во [[Азербејџан]] и главен град на округот е градот [[Шуша]].
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Азербејџан]].