Разлика помеѓу преработките на „Цирка“

Одземени 14 бајти ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Bot: Migrating 20 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q5727902 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
На [[македонски јазик|македонски]] поимот „цирка“ („ц.“) може да се замени со кратенките '''о.''' („околу“), '''прибл.''' („приближно“), како и со знакот „'''~'''“, кој е [[математички]] знак за приближност.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Флоруит]]
* [[р.]]