Разлика помеѓу преработките на „Цаде (буква)“

Одземени 14 бајти ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Bot: Migrating 17 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q19130 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Цаде е една од седумте букви која добива посебна круна (наречена ''тагин'') кога е напишана во [[Сефер тора]]. Видете [[Шин (буква)|шин]], [[ајин]], [[тет]], [[нун]], [[зајин]] и [[Гимел (буква)|гимел]].
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Шин (буква)]]
* [[Ц (буква)]]