Хаски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 5 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
[непроверена преработка][проверена преработка]
(poim za haski)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Хаски се тип на кучиња што се енергични и спортски. Тие обично имаат дебели двојно мантил. [6] Huskies се познати по бледо сини очи, иако тие, исто така може да имаат кафени очи. Хаските најчесто имаат различна боја очи, наречен heterochromia на окото. Хаски се почесто се погодени со одреден степен на увеитис од другите видови на кучиња. [7
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Аљаскански хаски]]
* [[Макензи хаски]]