Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Полска“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
(ФИФА моментално)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
|}
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Екстракласа]] е најсилната професионална фудбалска лига во Полска