Разлика помеѓу преработките на „Франсоа Купрен“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
* Philippe Beaussant: ''François Couperin'', превод од француски на англиски: Александра Ленд, Portland OR: Amadeus Press, 1990. ISBN 0-931340-27-6
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Листа на композиции од Франсоа Купрен]]