Разлика помеѓу преработките на „Формула“

Одземени 14 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q976981)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
каде и A1 и A2 се „ќелии“ (колона A, ред 1 и 2) во рамките на табеларната пресметка. Резултатот се јавува во рамките на ќелијата која ја содржи самата формула (можеби A3, на крајот на вредностите во колона A). Знакот '''=''' ѝ претходи на десната страна на формулата и укажува на тоа дека ќелијата содржи формула, а не податоци. Левата страна од формулата по обичај се испушта бидејќи резултатот секогаш се зачувува во самата ќелија и би била излишна.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Математичка нотација]]
* [[Формула (математичка логика)]]