Турска азбука: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Bot: Migrating 24 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q637405 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
|}
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Македонска транскрипција на турскиот јазик]]