Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
: ''За транскрибирање на [[јапонски]]те зборови во [[македонски]], видете [[Македонска транскрипција на јапонскиот јазик]].''
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Глоса]]
* [[Фонетска транскрипција]]