Источен часовен појас: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
* [[Куба]]
* [[Бахами]]те
* [[Мексико]]: источната држава [[Кинтана Ро|Квинтана Ро]] извесно време во 1990-тите била под EST
 
=== Јужна Америка ===
* Делови од [[Бразил]]:
** сојузната дражва [[Акре]]
** [[Амазон (сојузна дражвадржава во Бразил)|Амазон]] - југозападен регион на Бразил.
 
[[Категорија:Часовни појаси]]