Разлика помеѓу преработките на „Падеж“

Одземени 14 бајти ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
[[лема (лингвистика)|Лемските]] форми на зборови, кои се форми одбрани по договор како канонски форми на зборот, обично се [[одбележаност|најнеодбележаните]] или најосновни падежи, which is typically the nominative, trigger, or absolutive case, whichever a language may have.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Листа на падежи]]