Разлика помеѓу преработките на „Неофицијален грб на Турција“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Министертвото за надворешни работи користи овален грб со нагоре свртена полумесечина и ѕвезда, сличен на грбот и знамето на [[Отоманската Империја]]. <ref>[http://www.mfa.gov.tr/default.en.mfa Web site of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Turkey]</ref> Полумесечината и ѕвездата се во златна боја.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Знаме на Турција]]
* [[Грб на Отоманска Империја]]