Монограм: Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 6 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
[непроверена преработка][проверена преработка]
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
с Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
Ред 12:
Некои монограми како [[интеробанг]]от не се употребуваат за фирми, туку како букви, интерпункциски знаци и слично.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Лигатура (типографија)|Лигатура]]
* [[Лого]]