Разлика помеѓу преработките на „Манко Капак“

Одземени 14 бајти ,  пред 3 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Bot: Migrating 29 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q165968 (translate me))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
</gallery>
</center>
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Сапа Инка]]
* [[Список на Сапа Инки]]