Краслава (општина): Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q1831695)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
'''Краслава''' ({{lang-lv|Krāslavas novads}}) е општина во [[Летонија]]. Општината е создадена во [[2009]] година.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Летонија]]