Разлика помеѓу преработките на „Кечуани“

Одземени 14 бајти ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
 
</center>
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
{{commons|Qhichwa}}
* [[Кечуански јазик]]