Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
== Придонеси во математиката ==
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
{{col-begin}}
* [[Теорија на веројатност]]