Разлика помеѓу преработките на „Европски кредит трансфер систем“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Поените не можат да застареат и секогаш ја имаат истата вредност, што е предуслов за т.н. делумно студирање и едукација во текот на целиот живот.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Болоњска декларација]]
* [[Болоњски процес]]