Разлика помеѓу преработките на „Димитар Стојанов - Мире“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Починал на 4 септември 1991 година.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Социјалистичка Република Македонија]]