Дефекација: Разлика помеѓу преработките

Одземени 14 бајти ,  пред 4 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Зачестеноста на дефекацијата кај [[луѓе]]то изнесува од 3 пати на ден до 3 пати седмично.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
[[Апсорпција во дебелото црево и создавање на фецес]]