Даночен обврзник: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
 
'''Даночен обврзник''' е [[физичко лице|физичко]] или [[правно лице]] (поединец или фирма, организација) кој е обврзан да плаќа [[данок]].
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Оданочување]]