Грб на Хрватска: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
# петиот е симбол на [[Славонија]]
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Хрватска]]
* [[Знаме на Хрватска]]