Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
* [[Тетауматафакатангихангакоауаотаматеаурехаеатурипукапихимаунгахоронукупокаифенуаакитанараху]] (име на рид во Нов Зеланд) со 92 букви (напишано на латиница на [[Маорски јазик|маорски]]) е вториот најдолг [[географски поим]] на светот.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Нов Зеланд]]
* [[Екстремни точки во Нов Зеланд]]