Разлика помеѓу преработките на „Ауце (општина)“

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с (oтстранета Категорија:Општини во Летонија со помош на HotCat)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
 
'''Ауце''' ({{lang-lv|Auces novads}}) е општина во [[Летонија]]. Општината е создадена во [[2009]] година.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Летонија]]