Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Одземени 14 бајти ,  пред 2 години
с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
с
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
* {{flagicon|South Korea}} [[Сеул]], [[Јужна Кореја]]
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
{{commonscat|Astana|Астана}}
* [[Листа на преименувани градови во Казахстан]]