Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

с
Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q31561)
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
** [[лејта|Гитара-лејта]]
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Гитара#Типови на гитари|Типови на гитари]]
* [[Електрична гитара]]