Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Полска“

ФИФА моментално
(ФИФА моментално)
| Најдобар стрелец= {{nowrap|[[Влоџимиеж Лубански]] (48)}}
| Домашен стадион= [[Национален стадион во Варшава]]
| ФИФАмом ='''5''' (10 август 2017 (1 јуни 2017година)
| ФИФАнајв = 105 (110 јуниавгуст 2017 година)
| ФИФАнајн = 78 (јуни 2008)
|pattern_b1 =
| Најдобар резултат= трето место [[1974 ФИФА Светско Првенство|1974]], [[1982 ФИФА Светско Првенство|1982]]
| Регионално првенство= [[Европско првенство во фудбал|Европско првенство]]
| Број на учества (регионално) = 23
| Регионално прв пат = во [[Европско првенство во фудбал 2008|2008]]
| Најдобар резултат (регионално) = групна фаза, [[Европско првенство во фудбал 2008|2008]]Четвртфинале, [[Европско првенство во фудбал 20122016|20122016]]
}}
 
13

уредувања