Разлика помеѓу преработките на „Александар Прокопиев“

#1Lib1Ref
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(#1Lib1Ref)
}}
 
'''Александар Прокопиев''' ({{роден во|Скопје}}, {{роден на|||1953}}) е македонски прозаист, есеист и поет.<ref>Македонски писатели, Друштво на писатели на Македонија, Скопје, 2004, стр. 218.</ref>
 
== Биографија ==