3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1888]] 
|[[Карл Цајс]] — германски [[Оптика|оптичар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1894]] 
|[[Роберт Луис Стивенсон]] — шкотски писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1919]]