Разлика помеѓу преработките на „Татјана Хмирова“

нема опис на уредувањето
}}
 
'''Татјана Хмирова''' (роденароден 6на февруар{{роден на|6|феруари|1990}} год.во {{роден во [[|Волгоград]]}}) е руска ракометарка која игранастапува воза [[ЖРК Вардар]] СЦБТ.
 
'''Татјана Хмирова''' е руска репрезентативка која игра на сите три бековски позиции: –левлев, среден и десен бек. Родена е во Волгоград и кариерата ја почназапочнала во екипата на Динамо Волгоград во која дебитирашедебитирала во 2005 година. За својот матичен клуб, Хмирова настапуваше во изминатите осум години. Од оваа сезона (2013/2014) Татјана Хмирова ќе го носи дресот на ЖРК Вардар СЦБТ и тоа ќе биде нејзин прв ангажман во странство.
Со Динамо Волгоград има освоено три шампионски титули и една титула во Купот на Русија (2008).