Разлика помеѓу преработките на „Гордана Јовиќ-Стојковска“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
(дополнување)
| portaldisp =
}}
'''Гордана Јовиќ Стојковска''' романсиер, раскажувач, поетеса, преведувач и книжевен критичар, создава на српски и македонски јаѕикјазик.
 
== Биографија и почетоци ==
5

уредувања