Разлика помеѓу преработките на „Џибути (град)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|image_shield =
|shield_size =
|image_map = DjDjibouti -map Djibouti.pngsvg
|mapsize =
|map_caption = Местоположба во рамките на земјата
|pushpin_map_caption =
|pushpin_mapsize =
|subdivision_type = ДржаваЗемја
|subdivision_name =[[Џибути]]
|subdivision_type1 =