Разлика помеѓу преработките на „Џибути (град)“

Одземени 4 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
<!-- Infobox begins -->
{{Infobox Settlement
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Џибути (град)| ]]
[[Категорија:Градови во Џибути]]
[[Категорија:Главни градови во Африка]]