Разлика помеѓу преработките на „Витоша“

Одземени 2 бајти ,  пред 3 години
с (Бришење на "Dragalevtsi_monastery_Gruev_1.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:...)
{{Clear}}
<gallery>
Image:Vitosha Cherni Vruh 12.JPG|ЦрниЦрн врв со [[Рила]] во позадина
 
Image:Vitosha Salamander 2.JPG|Salamandra salamandra во Витоша
Image:Golyam-Rezen-east.jpg|Карпите на врвот ГољамГолем Резен
Image:Boyana Church 1.jpg|[[Бојанска црква|Бојанската црква]]
Image:Konstantin i Irina.jpg|Бугарскиот цар Константин Тих (1257-1277) во Бојанската црква