Разлика помеѓу преработките на „Флојд Ландис“

Додадени 76 бајти ,  пред 3 години
с
Во јул [[2011]] година, Ландис дал интервју на Грахам Бесинегер, во кој го опишал својот план и тренинг за натпреварот во НАСКАР. Во април [[2012]] година, откривено е дека федералните тужители водат истрага против Ландис, поради телегравски и мејл превари, почнувани додека Ландис се бранел од оптужби за допинг [[2007]] година. Во август [[2012]] година, Ландис ги признал преварите, и му е одредено да плати казна од 478 000 долари во рестаурација.
[[2016]] година ја поткренал фабриката Канабис во Колорада.
 
[[Категорија:Американски велосипедисти]]