Разлика помеѓу преработките на „Дуала“

Додадени 37 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
 
Дуала е изграден на бреговите од реката [[Вури]], чиишто два брега се поврзани со мостот [[Бонабери]]. Населението на градот во [[1991]] година било околу 1.6 милиони, а денес се претпоставува дека е над 2 милиони. [[Клима]]та е топла и сува.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Африка-никулец}}