Разлика помеѓу преработките на „Далија“

Додаден 41 бајт ,  пред 3 години
с
додадена Категорија:Цвеќиња користејќи го HotCat
(Создадена страница со: '''Далија''' (Георгина) е повеќегодишно растение од семејството Asteraceae. Портеклото е од...)
 
с (додадена Категорија:Цвеќиња користејќи го HotCat)
 
Паразити на далијата се полжавите , а могу се пронаоѓаат и растителните вошки, поготово црните вошки. Честа болест со која се заразуваат е пепелницата, која најчесто ги напаѓаат слабите билки. Се појавуваат за време на суша и реткосе случува да ја нападне целата билка.
 
[[Категорија:Цвеќиња]]