Дијабетична ретинопатија: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Патологија на окото}}
 
{{Нормативна контрола}}