Разлика помеѓу преработките на „Аргонаути“

Додадени 2 бајти ,  пред 2 години
*[[Ифит]], братот на кралот [[Еуристеј]] од [[Микена]];
*[[Јасон]], водач на потрагата;
*[[Јолај]],синотвнукот на Херакле;
*[[Кајнеј Лапит]] кој некогаш бил жена;
*[[Калаид]], крилатиот син на [[Бореј]];