Разлика помеѓу преработките на „Аргонаути“

Додаден 201 бајт ,  пред 3 години
#1Lib1Ref
(#1Lib1Ref)
(#1Lib1Ref)
*[[Тифие]], крмар од [[Исифија]];
*[[Зет]], братот на Калаид.
Велат дека никогаш ни порано, ни подоцна не се собрала така величествена група на некој брод.<ref>[[Robert Graves|Robert Grevs]], [[The greek myths|Grčki mitovi]], Nolit, Beograd, 1992, str. 495 - 496.</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Аргонаути]]
[[Категорија:Старогрчка митологија]]